Chanel.

4. listopadu 2012 v 20:31 | Fox. |  Styl

Coco Chanel

Aby ste veděli co je vůbec značka Chanel zač, musítě vedět hlavní představitelku (stvořitelku) Chanelu - Coco Chanel vlastním jménem Gabrielle Bonheur Chanel. Kdo byla ta Coco? Největší osobnost v mode? Ano. Žena co změnila myšlení žen? Osoba co neměla nic? Snad dívka co šila klobouky a nenáviděla korzety? Ano.
Původem byla prostá venkovská dívka neměla tedy postavení, peníze ani vzdělání. Měla však neobyčejnou povahu, (drzost,ráznost a dále) která ji umožnila předběhnout svou dobu, dobu kdy společnost bránila ženám projevit svou přirozenost. Byla v podstatě kurtizánou, která využívala pomoci a podpory mužů, a kariéra módní návrhářky byla důsledkem jejího tvořivého ducha i touhy po nezávislosti. Nikdy nedělala návrhy, musela látku cítit. Její život byl tvrdý ale ona nebyla měká slečinka. Její příběh se vám nejvíce ukáže ve filmu Coco Chanel. Zemřela v neděli, den který nenáviděla. Její firmu převzal Karl Lagerfeld.

COCO CHANEL- Můj život se mi nelíbil, tak jsem si vymyslela jiný.

CHANEL

Značka která změnila vše. Coco panské střihy předělala na dámnské. Vymyslela první ženské kalhoty díky tomu že je sama nosila, námořnické trika které nosili jen námořníci se oběvili na ženách díky Coco.
Co dodat, pro značku Chanel neboli Coco bylo charakteristické? černé košilové šaty, šaty bez korzetu,saka bez límnce,sukně po kolena.
Snad sem vám značku Chanel a Coco více přiblížila, zamilujte si ji jako já.
Fox.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Borůvka zvaná Bezcitná Borůvka zvaná Bezcitná | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 23:41 | Reagovat

Odpověď ke komentáři u mě na blogu: Jo, jsem, proč?

2 blogaboutfashionandmore blogaboutfashionandmore | 5. listopadu 2012 v 18:25 | Reagovat

http://blogaboutfashionandmore.blog.cz/1211/mix-veci-co-prodavam
Prodávám tu věci..Podívejte se prosím. Ještě prodávám knihty→http://blogaboutfashionandmore.blog.cz/1211/knihy-co-prodavam-0-1

Omlouvám se za reklamu:).
Krásnej layout. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama